• svit-shpaler@ukr.net
  • +38(068) 050-66-64
  • +38(068) 978-06-89
  • +38(067) 855-91-65
  • +38(063) 209-82-74
Головна » FAQ

IRONteam

Параметри примішення

Ширина приміщення м
Довжина приміщення м
Периметр приміщення м
Висота стель м

Параметри шпалер

Ширина шпалер
Раппорт малюнка см
Зрушений малюнок


Запас на вирівнювання

Запас на вирівнювання
 
 
Результат кількість шпалер м. п.
IRONteam

Параметри примішення

Ширина приміщення м
Довжина приміщення м
Периметр приміщення м
Висота стель м

Параметри шпалер

Ширина шпалер
Раппорт малюнка см
Зрушений малюнок


Запас на вирівнювання

Запас на вирівнювання
 
Результат кількість шпалер м. п.
IRONteam

Види шпалер

   Ринок шпалер на Україні представляє собою надзвичайно великий асортимент, самостійно розібратись в якому без спеціальних знань досить складно. Які види шпалер бувають? Як вибрати відповідні шпалери для дому та офісу? На що звернути увагу? Шпалери, якої країни-виробника віддати перевагу? Сподіваємося, ми зможемо Вам допомогти.
   Шпалери - це рулонний матеріал для обробки внутрішніх стін і стель, який кріпиться до поверхні за допомогою клею. Враховуючи основу (папір, флізелін), а також залежно від виду зовнішнього декоративного покриття, шпалери на стіни можна розділити на кілька груп


• Паперові шпалери
• Вінілові шпалери
• Флізелінові шпалери
• Текстильні шпалери
• Велюрові шпалери
• Шпалери під фарбування
• Склошпалери
• Фотошпалери
• Бордюри

IRONteam

Папір

    Паперові шпалери застосовуються в приміщеннях з низькою забрудненістю і вологістю повітря: спальнях, дитячих, кабінетах, віталень. Ми не рекомендуємо клеїти паперові шпалери в коридорах, кухнях, санвузлах, так як вони не миються і нестійкі до механічного впливу.

   Паперові шпалери, нарівні з текстильними і шпалерами з чистого флізеліну, вважаються найбільш екологічними, так як тонке шпалерне полотно дозволяє стінам максимально «дихати». Саме тому ми рекомендуємо їх використовувати тим, для кого першорядне значення має екологічність матеріалу, а не його практичність.

IRONteam

Вінілові Шпалери

   Вінілові шпалери мають паперову основу з вініловим покриттям різної щільності, що додає шпалерам підвищену міцність і вологостійкість. Всі вони мають відмінні експлуатаційними якостями. Щільні і еластичні вінілові шпалери добре миються і чистяться (вологою м'якою губкою або щіткою в залежності від виду вінілових шпалер). Не вицвітають на сонці і цілком можуть прикрашати стіни близько 15 років. При гарній підготовці стін вінілові шпалери створюють ефект цілісного полотна у всій кімнаті. Тобто стандартом якісної поклейки цих шпалер є повна відсутність видимих ​​стиків між полотнищами. Вінілові шпалери провідних виробників гарантують, що при виготовленні шпалер використовуються нешкідливі для здоров'я людей водорозчинні фарби, а також очищений вініл, який не виділяє в повітря шкідливих речовин.

   Вінілові шпалери можна розділити на три види, що розрізняються між собою способом виготовлення, зовнішнім виглядом і вартістю:

-Вспінений (об'ємний) вініл;
-Кухонний вініл (супермиючі шпалери)
-Плоский вініл (шовкографія).

   Шпалери зі вспіненого вінілу виготовляються методом холодного тиснення малюнка на вінілі. Їх зовнішня поверхня ніколи не буває гладкою і завжди має яскраво виражений рельєф. Рулони цих шпалер об'ємні і товсті, але водночас дуже легкі і тому вони не викликають великих труднощів при поклейці. Шпалери зі вспіненого вінілу не вимагають ретельної підготовки стін. Більш того, за рахунок свого об'ємного рельєфу вони будуть красти нерівності стін або стелі.

   Кухонний вініл або як їх прийнято називати у майстрів «супермиючі шпалери» розробляються виробниками виключно для кухні і ванних кімнат. Такі шпалери складаються з прогумованого вінілу, на вигляд вони дуже щільні і звичайно мають найбільш стійкі властивості. Ці шпалери можна сміливо клеїти навіть над кухонною стільницею або ванною замість керамічної плитки.

   Шовкографія (плоский вініл або сатинові шпалери) найбільш популярний вид шпалер і спосіб обробки стін на сьогоднішній день. Шовкографія проводиться методом гарячого тиснення малюнка на верхній поверхні шпалер, що дає можливості втілити в таких шпалерах будь-які дизайнерські задуми та ідеї. Верхня поверхня таких шпалер завжди гладка і міцна, вони бувають як матовими, так і з перламутровим блиском або напиленням.
   В силу відсутності рельєфності шпалери з плоского вінілу краще використовувати на ретельно підготовлених поверхнях.

IRONteam
 

Флізелінові шпалери

   Флізелінові шпалери бувають двох видів: шпалери з чистого флізеліну (без будь-яких добавок) і шпалери на флізеліновій основі зверху покриті шаром вінілу. Перш за все, слід розповісти, що таке флізелін. Цей матеріал давно відомий і широко використовується при пошитті одягу для зміцнення тканини і додання їй форми. Флізелін виготовляється шляхом пресування паперових і тканинних волокон, які зміцнюються спеціальними в'яжучими складами. В результаті кінцевий продукт стає дуже міцнлізим і стійким до стирання.
Флізелінові або шпалери на флізелінові основі просочуючись клеєм, не змінюються в розмірі і не стискаються після висихання. Їх набагато легше і швидше клеїти, ніж традиційні види шпалер - клеєм намазується стіна, а не самі шпалери.
   Що стосується експлуатаційних якостей шпалер на флізеліновій основі, то тут слід відзначити те, що це є ідеальним рішенням для старих будинків і цегляних новобудов, схильних до усадки. Мікротріщини, які неминуче в таких випадках з'являються на стінах, залишаться невидимими під шпалерами, самі ж флізелінові шпалери зберігають колишній зовнішній вигляд і не рвуться.

IRONteam

Текстильні шпалери

   Текстильні шпалери завжди надають приміщенню класичний благородний вигляд, поверхня стін стає об'ємною і сприймається як безкрайня тканинна гладь, що в поєднанні з іншими предметами інтер'єру створює затишну і розкішну обстановку. Крім того, тканинні шпалери, безумовно, підкреслюють статус власника будинку і часто використовуються в інтер'єрах преміум класу.
  
Текстильні шпалери вимагають набагато більш дбайливого догляду, ніж звичайні вінілові. На більшості рулонів ви помітите значок, що вони вимагають тільки сухого чищення. Це означає, що їх можна витерти м'якою щіткою або максимум акуратно почистити пилососом. Від будь-яких вологих маніпуляцій з текстильними шпалерами краще відмовитися, на них можуть залишитися плями , які неможливо буде видалити.
 

IRONteam

Велюрові шпалери.

- Це паперові або бамбукові шпалери, в яких малюнок наноситься за допомогою напилення велюрового покриття. Візерунок наклеюється на основу і електростатично покривається дуже короткими натуральними або штучними тканинними нитками. Волокно прилипає тільки до тих узорів, на які було завдано клейстер, залишок усувається. Цей делікатний і складний в обклеюванні вид шпалер вимагає підвищеної кваліфікації майстрів обробників.

IRONteam

Шпалери під фарбування.

- Це вид шпалер, які потребують додаткового фарбування після наклеювання. Вони виробляються на різній основі з додаванням таких матеріалів, як папір, флізелін, скловолокно або синтетика. Найбільшу частку ринку серед цих шпалер в даний час займають шпалери під фарбування на флізеліновій основі.
Шпалери під фарбування, як правило, мають великий розмір рулону - 1,06м на 25 м і можуть перефарбовуватися в різні кольори від 5 до 10 раз.  Спочатку ці шпалери мають білий колір і багато покупців думають, що їх можна поклеїти і залишити білими. Але, хотілося б попередити, що шпалери під фарбування є напівфабрикатом, який стає готовим продуктом тільки після фарбування, саме тоді вони набирають міцності і зносостійкості.
   На наступні експлуатаційні якості шпалер під фарбування сильний вплив робить якість і тип обраної фарби, яку ви нанесете на них зверху, саме від цього залежить чи будуть ваші шпалери миючі чи ні.  Фарбувати такі шпалери потрібно не раніше ніж через добу після їх наклеювання, давши їм повністю висохнути, як мінімум два рази. Хоча для досягнення найкращого ефекту професіонали радять перекривати фарбою шпалери під фарбування тричі.

IRONteam

Скло шпалери (скловолоконні шпалери) 

Різновид шпалер під фарбування, що виготовляються із спеціальних стеклонітей, за рахунок чого склошпалери володіють підвищеною міцністю. Часто використовуються як шпалери для офісу та готелів, тому що їм властиві виняткові протипожежні якості і зносостійкість. У житлових приміщеннях склошпалери практично не застосовуються, оскільки вони створюють ефект просто пофарбованих стін і особливих декоративних якостей не мають.

IRONteam

Фото шпалери 

- Це шпалери з певним сюжетом, найчастіше з реальним фотозображенням або репродукцією відомих живописних полотен, які клеяться як панно на додаток до звичайних фоновим шпалер. Випускаються на паперовій або флізеліновій основі у вигляді декількох складових квадратів, які потім збираються в одне ціле на стіні. Якість зображення у фотошпалер на флизелиновій основі набагато вище, вони більш стійкі до механічних впливів і не бояться вологи.
   Фотошпалери, можуть лаконічно підкреслити стильове рішення і призначення кімнати. Наприклад, дуже цікаві фотошпалери для дитячих кімнат з казковими персонажами або навчальними сюжетами з життя зоопарку, ферми і т.п. Користуються популярністю і фотозображення карт, старовинних манускриптів в якості шпалер для кабінету або більярдних. Тоді як, картини з природними пейзажами або квітковими мотивами зможуть моментально створити розслаблену і заспокійливу обстановку в спальні.

IRONteam

Як Ви знаєте, колір не тільки володіє властивістю оптично розширювати і звужувати приміщення, але також може покращувати настрій, заспокоювати, збуджувати, втомлювати …

Червоний — теплий колір. На деяких людей він діє збудливо, на деяких справляє враження небезпеки.

Жовтий — теплий колір. Заспокоює, стимулює гарний настрій.

Зелений — заспокоює. Добре впливає на зір. Створює враження затишку, природи. Ідеальний колір шпалер для спалень і залу.

Блакитний — ще один добре заспокійливий колір. Благотворно впливає на нервову систему, на сон. Відмінний колір шпалер для дитячої кімнати.

Зал, загальну кімнату для відпочинку краще обробити в тепло-жовтих, тепло-зелених і бежевих тонах.

Який колір шпалер вибрати для спальні? Туди підійдуть блакитні, зелені, жовті, рожеві шпалери світлих відтінків.

Колір шпалер для дитячої можна вибрати більш яскравих кольорів. Головне, щоб кольори шпалер не були різкими.

Для кухні колір шпалер повинен бути світлим, приємним. Жовті, бежеві, помаранчеві відтінки. Готувати і пити чай на такій кухні буде одне задоволення.
IRONteam

Бордюри 

- Шпалери, що випускаються у вигляді вузьких рулонів довжиною 5 або 10 м, які використовуються як прикраса або доповнення до основних шпалер. За допомогою бордюрів легко змінювати пропорції приміщення і ділити великі поверхні стін, розставляючи акценти або відзначаючи переходи з однієї зони в іншу. Бордюри можна клеїти двома способами: встик до основних шпалер або, якщо фонові шпалери не сильно рельєфні, прямо зверху на них, використовуючи при цьому спеціальний клей для бордюрів.

IRONteam
Не секрет, що поверхнях стін в наших житлових приміщеннях належить найбільша площа. Вони, як правило, завжди притягують погляд і тому їх оформлення приділяється вирішальна роль при створенні інтер'єру.

Як правило, шпалери, наклеєні на стіни, здатні служити фоном і для меблів, і для інших елементів інтер'єру. Тому, вибираючи шпалери, слід враховувати той факт, для якого приміщення вони підбираються. Так само слід враховувати і те, які меблі будуть з ними гармоніювати, і яким в цілому буде майбутній стиль вашого інтер'єру.

У декорі шпалер є нескінченні варіанти малюнків, напевно, сьогодні важко назвати будь-який художній стиль інтер'єру, для якого не можна було б підібрати максимально стилізовані шпалери. Недарма кажуть, що шпалери переживають за останнє десятиліття епоху свого відродження і розквіту. Дизайнери всього світу змагаються в розробці різних колекцій шпалер, починаючи від класики, кантрі, арт - деко і закінчуючи східними та етнічними мотивами. Але все ж давайте спробуємо розібратися у всьому різноманітті малюнків на шпалерах. Умовно всі їх можна поділити на
такі основні групи: «орнаменти», смуги і шпалери без малюнка.

«Орнаменти» професіонали, як правило, називають будь-які фігури і предмети. Зазвичай всі орнаментні малюнки на шпалерах ділять на два основні види: квіткові і графічні візерунки. Хоча для загального сприйняття особливого значення не має що саме зображено на шпалерах - квіти, абстрактні фігури, галантні пастушки або єгипетські піраміди. Важливим є те, що ці «орнаменти» бувають як великими, так і маленькими, частими і рідкісними, контрастними і розмитими.

Нерідко дрібний орнамент на шпалерах виступає як ненав'язливий, нейтральний фон, в той час як великі форми здатні відразу ж розставляти акценти. Шпалерами, які мають великий «орнамент», слід виділити одну зі стін у приміщенні або її частину, обрамити візерунок поліуретановим молдингом. Якщо Ви плануєте далі декорувати стіни, а саме розвісити картини або фотографії, то Вам краще всього всі інші стіни поклеїти однотонними шпалерами.

Особливо чітко цей принцип простежується при обклеюванні кімнати шпалерами з квітковим малюнком. Великі квіткові візерунки гарні тільки для однієї стіни або площини в приміщенні. Тоді як милий квітковий ситчик часто використовується для обробки всієї кімнати в модному сьогодні стилі прованс або кантрі. Добре виглядають шпалери з дрібним квітковим орнаментом в спальнях, витриманих у романтичному стилі, і дитячих кімнатах для дівчаток.

Крім шпалер з певним орнаментом значну популярність придбали в даний час шпалери в смужку. Багато хто думає, що смуга підходить тільки до класичного інтер'єру. Однак, це не так, в залежності від тону, форми смуг, такий узор може досить вдало поєднуватися з предметами практично будь-якого стилю. Більш того, більшість шпалер в смужку можна клеїти як горизонтально, так і вертикально, кардинально змінюючи при цьому пропорції приміщення. Як відомо, вертикальні смужки здатні візуально збільшувати висоту стелі, зменшуючи при цьому загальний обсяг кімнати. У той же час горизонтальні смужки здатні візуально розширювати приміщення .

Шпалери одного тону або шпалери, що мають ледве певний малюнок, є художньо нейтральними. Вони є тлом, який здатний підкреслювати красу знаходяться в кімнаті предметів. Однак тут слід враховувати, що вибираючи однотонні шпалери, вам доведеться набагато більше витратиться на меблі та інші ефектні предмети інтер'єру, для того щоб кімната заграла. Якщо приміщення правильно мебльовані, то однотонні шпалери зовсім не є нудними і сірими.
Крім того, у багатьох шпалерах без малюнка акцент зроблений на цікаву складну фактуру шпалер.

с


Світ Шпалер